BogutynMlyn.pl   Młyn Gospodarczy Paweł Bogutyn, ul. Gwardii 24, 21-300 Radzyń Podlaski
tel./fax: (0-83)3521199 / Orange: 503-157-337 (od 8 do 18) 
Mapa dojazdu. email: sklep@bogutynmlyn.pl   gadu-gadu 936545 
Zapomniałem hasła | Rejestracja
0 0 PLN
Użytkownicy online: 31  za logowani: 0  Produktów w sklepie: 3097     Dostępnych w magazynie: 1164
Zaawansowane wyszukiwanie
Karty kredytowe :

 
email: sklep@bogutynmlyn.pl
tel. 0-83 352 11 99
kom. 503-157-337
MAPA DOJAZDU
Nasze przesyłki kurierskie dostarcza firma :


 
KAKAOWIEC ZIARNO ŁUSKANE BIO (Peru) 300 g NATURYA PROMOCJA - 20%
Producent:   Naturya


Dostępna ilość : brak/oczekujemy dostawyZamówić można ilość nie większą niż jest dostępna w magazynie.

Zamówienia należy składać przez sklep internetowy lub emailem sklep@bogutynmlyn.pl

Zamówienia przyjmujemy również telefonicznie pod numerem 506 173 340 w godzinach od 18:00 do 21:00

Cena brutto: 35.10 PLNProdukt chwilowo niedostępny.
Daty przydatności widoczne na zdjęciach są przykładowe.
Zdjęcia są własnością BogutynMłyn. Kopiowanie zabronione.

Nie ma jeszcze recenzji o tym produkcie. Dodaj recenzję jako pierwszy!


Kakao jest znane również jako Kakaowiec Właściwy. Jest to wysokie zimozielone drzewo rosnące naturalnie w tropikalnym obszarze Amazonii w Ameryce. Drzewo kakaowca rośnie na nizinnych obszarach lasów tropikalnych o niewielkiej sezonowości. Naturalnie drzewo to rośnie pod gęstą czaszą lasów tropikalnych, uprawia się je pod bananowcami lub drzewami casaca (tapioka) lub innymi, podobnymi drzewami o dużych liściach. Potrzebuje stałego klimatu: temperatury pomiędzy 21 a 32ºC przez cały rok, nigdy poniżej 15ºC, od 100 do 250 cm opadów deszczu, równomiernych przez cały rok, w żadnym z miesięcy nie może spaść mniej niż 10 cm deszczu. Rośnie zazwyczaj na wysokości poniżej 300 metrów npm. Wszystkie te wymagania sprawiają, że rośnie tylko w tropikach- niemal wyłącznie w obrębie 10 stopni szerokości geograficznej od równika i jedynie w miejscach niezbyt górzystych bez monsunów lub suszy.

Kwiaty wyrastają w kiściach bezpośrednio z pnia lub starszych gałęzi drzewa; są niewielkie, o średnicy 1-2 cm z różowymi kielichami. Nasiona zbierają się w dużych kolorowych strąkach wyrastających przy drzewie, na miejscu kwiatów. Duży strąk jest zielony, gdy dojrzewa, a następnie zmienia kolor na żółty, pomarańczowy, czerwony lub purpurowy, gdy już jest dojrzały (istnieją odmiany, które pozostają zielone). Strąki znacząco różnią się pod względem rozmiaru, kształtu i tekstury. Osiągają rozmiar od 10 cm do ponad 40 cm długości! Mają od 5 do 10 żył lub podłużnych grzbietów i kształt od okrągłego do podłużnego, przypominającego piłkę do rugby. Drzewo owocuje przez cały rok, równolegle z kwitnieniem. Osiągnięcie pełnego rozmiaru strąka zajmuje 4 do 5 miesięcy, natomiast jego dojrzewanie trwa kolejny miesiąc! Owalny strąk kakao ma około 15-30 cm długości, 8-10 cm szerokości i waży około 500 g, gdy jest dojrzały. Strąk zawiera 20-60 ziaren mieszczących się w białym miąższu. Każde ziarno ma wysoką ilość tłuszczu. Najaktywniejszym elementem składowym wewnątrz ziarna jest teobromina, podobna do kofeiny. Ziaren kakaowca używa się w produkcji kakao i czekolady.

Historia spożywania ziaren kakaowca przez człowieka jest długa. Majowie wierzyli, że kakao odkryli bogowie wewnątrz góry i podarowali je Majom, gdy ludzie już zostali stworzeni. Majowie obchodzili w kwietniu doroczne święto na cześć ich kakaowego boga. Część obchodów stanowiło złożenie w ofierze psa ze znaczeniami w kolorze kakao; ofiara z kakao, piór i kadzidła, oraz obdarowywanie się upominkami.

W epoce prekolumbijskiej ziarna kakao były zarówno napojem rytualnym jak i główną walutą. Imperium Azteków otrzymało nawet 980 ładunków kakao jako część należnego im rocznego trybutu. W każdym z ładunków było 8000 ziaren kakaowca. W tamtych czasach za 80-100 ziaren można było kupić nową pelerynę. W niektórych obszarach ziarna kakaowca były używane zamiast monet aż do lat 40 XIX w.

Powszechnie sądzi się, że to Kolumb odkrył kakao w Ameryce, jednak wówczas nie zdawano sobie sprawy z jego wartości. Ziarna kakaowca przywieziono do Hiszpanii na początku XVI w., a następnie wprowadzono w tym kraju napój kakao. Kakao i czekolada stopniowo zaczęły gościć na stołach Zachodniej Europy, we Francji, Niemczech, Anglii, itd. W związku z dużym popytem na kakao, kompanie francuskie założyły plantacje na Karaibach, na których uprawiano tą roślinę w celach komercyjnych.Organiczne lekko prażone kakao w wiórkach

Certyfikat Organiczny UK5

Wiórki kakaowe wytwarza się z ziaren kakaowca poprzez obieranie i rozbijanie. W rzeczywistości, wiórki kakaowe to produkt pośredni w procesie produkcji czekolady. Istnieją dwa typy wiórków kakaowych. Jeden wytwarza się z pieczonych ziaren kakaowca, a drugi z surowych ziaren.

Pieczone wiórki wytwarza się w procesie, w którym ziarna kakaowca piecze się w dużych obracających się piecach, w temperaturze około 210-290ºF (około 99-143ºC). Pieczenie trwa od pół do dwóch godzin. Ciepło wydobywa więcej aromatu i smaku oraz wysusza i powoduje ciemnienie ziaren. Następnie ziarna się łamie i przedmuchuje, a dokładniej wydmuchuje się ich zewnętrzną skorupę, a pozostawia pokruszone i połamane na kawałki części ziaren kakaowca- „wiórki kakaowe”. Na tym etapie mamy już coś dobrego i naprawdę czekoladowego.

Warto wspomnieć, że ziarna kakaowca zazwyczaj przechodzą proces fermentacji. Umieszcza się je w drewnianych skrzynkach lub koszach, wkłada pomiędzy nie oraz na górę liście bananowca, w celu zapewnienia optymalnej fermentacji. Długość fermentacji zależy od gatunku (ziaren) i trwa od 2 do ponad 7 dni. Długość fermentacji wpływa również na aromat, więc jeśli chce się uzyskać prawidłowo rozwinięty bukiet, ziarna poddawane są dłuższej fermentacji. Proces fermentacji przekształca smak w to, co kojarzy nam się z kakaem i czekoladą. Bez fermentacji nie uzyskamy smaku czekolady.

Wiórki kakaowca zawierają Magnez, Siarkę, Przeciwutleniacze, Inhibitory MOA, Fenyloetylaminę i Anandamid. Substancje te wspomagają profilaktykę chorób serca, uwalniają nas od stresu, i znacznie więcej. W związku z tym, w ostatnich latach wiórki kakaowe stają się coraz popularniejszą zdrową żywnością.

Znacznie łatwiej jeść wiórki kakaowe niż całe ziarna. Na przykład, możesz je dodać do swoich smakołyków. Jest to nieprzetworzona i dzika czekolada. Możesz je także jeść w następujący sposób: dodać do przekąsek; jeść w niezmienionej postaci; jeść na zimno (mrożone wiórki posłodzone np. miodem); wymieszać wiórki z macą i przygotować herbatkę ziołową; jeść je z lodami ( należy najpierw pokruszyć wiórki). Oczywiście, by zrobić czekoladę wiórki należy rozgnieść na jednolitą pastę, zwaną likierem czekoladowym (nie zawiera on alkoholu). Jednak, proszę pamiętać, by unikać spożywania nabiału wraz z wiórkami kakaowymi, by móc osiągnąć maksymalne korzyści, gdyż dowiedziono, że dodatek produktów nabiałowych w istocie blokuje zdolność organizmu do wchłaniania przeciwutleniaczy.
Poleć produkt znajomemu · Oceń produkt     Inne produkty z kategorii 
 Pokaż recenzje 
  
Inne produkty z tej samej kategorii
Adżwan (Ajwain) 100g (Indie) 6.30 PLN
Asafetyda proszek 50g (Indie) Hing Vandevi (*DCBR) 5.80 PLN
Babka płesznik - nasiona - 100 gr (BŁONNIK) 8.00 PLN
Bazylia (Egipt) - 100g 5.00 PLN
Cebulka prażona panierowana (Polska) - 100g 4.00 PLN
Chili (Indie) - 100g 4.00 PLN
Curry bez soli (Indie) - 100g 5.00 PLN
Curry INDYJSKIE BIO 50g (*DCBR) 10.60 PLN
Cynamon cejloński laska BIO 6 sztuk (*DCBR) 10.80 PLN
Cynamon mielony (Indonezja) - 100g 6.00 PLN
Cynamon w laskach (Indonezja) - 100g 7.00 PLN
Czarnuszka - 100g 10.00 PLN
Cząber (Polska) - 100g 4.00 PLN
Czosnek granulowany 70g BIO (*DCBR) 12.70 PLN
Czosnek mielony (Chiny) - 100g 4.00 PLN
 
Dodaj e-mail Usuń e-mail


BIOVEA EUROPE
Kosmetyki DrBronner


Mieszanka chlebowa - CHLEB HUZAR - 1 kg + drożdże GRATIS

jakubrakowski: Jak na razie mój ulubiony ciemny chleb. Jest naprawdę bardzo smaczny. Polecam każdemu.


OLD POLAND BURSZTYN - 190 g SER SZLACHETNY długodojrzewa...

igosoft: Super ser do wina. Niepowtarzalny aromat. Polecam.Kategoria: Napoje ryżowe, sojowe, zbożowe bez laktozy i glutenu

Copyright 2006-2010 BogutynMłyn Home| Bestsellery| Promocje| Nowości| O firmie| Regulamin i polityka prywatności| Kontakt
© BogutynMlyn.pl 2006-2017 - Wszystkie dane i informacje jak również nazwy handlowe i nazwy towarów oraz firm jakie występują w serwisie mogą być lub też są znakami towarowymi zastrzeżonymi lub nazwami zastrzeżonymi firm lub ich właścicieli i zostały użyte w serwisie jedynie w celach identyfikacyjnych. Dane i informacje zawarte w naszym serwisie są publikowane wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie materiały, informacje, pliki, rysunki, zdjęcia itp. dostępne w serwisie www.bogutynmlyn.pl nie mogą być publikowane i redystrybuowane bez pisemnej zgody BogutynMłyn. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten jest ograniczony prawami autorskimi oraz innymi prawami i nie może być kopiowany, publikowany i rozprowadzany w żadnej formie.

Linki
reklamowe 
Oprogramowanie: SOTE